مجموعه عباس مفرد شما را به خرید بهترین گل های زینتی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

لیست قیمت انواع کاج مطبق ارزان در تهران

آنچه در این مقاله میخوانید...

نکات مهم در رشد مناسب کاج مطبقشرایط نگهداری از کاج مطبق در آپارتمان

کاج مطبق از‌ جمله درختان کاج سوزنی است که همیشه سبز است. این نوع از درختان در محیط طبیعی به فراوانی رشد می کنند اما در محیط های بسته به شرایط خاصی برای رشد نیاز دارند و عمدتا میزان رشد کمتری هم دارند. این گیاه به دلیل داشتن ظاهری زیبا و برگ های سوزنی و براق بسیار مورد توجه است و از طرفداران زیادی برخوردار است. زیستگاه اصلی کاج مطبق در جزیره ایی در استرالیا است که بعد ها به مناطق مختلف گسترش یافته است. لیست قیمت کاج مطبق در بازار بسته به اندازه آن متفاوت است که برای اطلاع از این قیمت ها می توان به‌ مراکز‌ فروش حضوری و یا اینترنتی این محصول مراجعه کرد.

لیست قیمت انواع کاج مطبق ارزان در تهران

نکات مهم در رشد مناسب کاج مطبق

نکات مهم در رشد مناسب کاج مطبقاین گیاه برای رشد مناسب به شرایط خاصی نیاز دارد که در ادامه به آن می پردازیم. اولین نکته در رشد مناسب این گیاه این است که کاج مطبق برای رشد به اکسیژن فراوان و هوای مطبوع نیاز دارد به همین دلیل رشد آن در محیط های باز با شرایط مناسب بیشتر از مکان های بسته است.

این کاج از جمله گیاهان گرمسیری است و نمی تواند سرمای هوای زیر صفر درجه را تحمل کند و باید برای رشد مناسب باید به دور‌ از سرما باشد. به همین دلیل است که این نوع از درخت را در مناطق سردسیر کمتر مشاهده می کنیم.

به طور کلی رشد این گیاه چندان بالا نیست و سالانه یک یا دو طبقه بر ارتفاع خود اضافه می کند. با این حال پس از خرید کاج مطبق با رعایت نکات خاص رشد این گیاه افزایش پیدا می کند.

از دیگر موارد لازم برای رشد بهتر این گیاه می توان به نور مناسب، آب دهی منظم و به میزان کافی و خاک مطلوب اشاره کرد که برای افزایش مواد غذایی خاک می توان از کود های مختلف استفاده کرد.

شرایط نگهداری از کاج مطبق در آپارتمان

شرایط نگهداری از کاج مطبق در آپارتمانکاج مطبق دوشاخه از جمله گیاهان همیشه سبز و زیبا است که می توان آن را در محیط داخل خانه هم پرورش داد. برای نگه داری آن در منزل لازم است تا نکات مختلفی رعایت شود که در ادامه به آن می پردازیم.

یکی از نکات مهم در پرورش گیاهان در منزل میزان دریافت نور آن ها است. اگر چه که این گیاه در سایه هم رشد می کند اما در آفتاب رشد بالاتری دارد و رنگ آن هم سبز تر است. به همین دلیل می توان در فصول بهار و تابستان که سرمای هوا زیاد نیست در محیطی بیرون از منزل نگه داری شود.

خاک این گیاه باید همیشه مرطوب باشد و تا حدی هم خاصیت اسیدی داشته باشد.

حسن عباس مفرد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه عباس مفرد شما را به خرید بهترین گل های زینتی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید